KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14912067
nr 1491 2067
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Signerad, daterad 1950-51, Söder Mälarstrand, 49x37 cm, yttermått inklusive ram: 65x54, akvarell
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:39:36
20/9 18:10:44
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm